Rīgas JāNēKas™️
Protams, ka pašu spēles principu ne mēs esam izdomājuši, taču tieši mēs esam to attīstījuši līdz universālajai idejai.

Beidzot ir sanāci apvienot vēsturisko rokasgrāmatu, ceļvedi, spēli un suvenīru vienā!

Latvijas simtsgadē esam izstrādājuši un nodrukājuši pirmo kavu no 24 kartīm, kas ir saistītas ar Rīgas vēsturi.

Strādājam vēl pie 14 komplektiem.
Kas tas par Rīgas JāNēKam?
«Tu taču, skaistā Rīga, pie atnācēja parādies spilgtumā. Viņš mēms stāv, pārkāpjot pāri tavam slieksnim…» - šie poetiskie vārdi nonākuši līdz mums no dziļiem viduslaikiem.

Rīgas tēls ir veidojies gadsimtu garumā. Tas – nav aizmiris laikā muzejs, bet gan enerģiju starojošo ieliņu labirints, kur katrs no vairākiem gadu simteņiem ir atstājis savas pēdas un zīmes īpašo ēku tipu, arhitektūras formu, pilsētas skulptūru, memeriālo plākšņu, kultūras tradīciju un tehnikas sasniegumu veidā.

Savā vēsturē Rīgas ir daudz redzējusi un piedzīvojusi. Klupusi, kritusi, iekritusi pārmērībās, izputējusi, grēkojusi un nokļuvusi verdzībā, iemīlējusies, uzplaukusi un vīlusies. Bet agri vai vēlu pilsēta vienmēr bija atgriezusi sev savu spilgtumu.

Ir jau pagājuši vairāk par 800 gadiem kopš Rīgas dibināšanas, bet tā nepārstājs izbrīnīt un pārsteigt ne tikai tos, kuri "pārkāpuši tās sliksni" viesus, bet arī pašus rīdziniekus. Pastaigāsimies?
Labāk baudīt Vecrīgu bez kartes un laika ierobežojumiem. Bradāt uz dullo pa ieliņām, ieklausīties veco nomales pagalmu klusumā. Tie var pačukstēt un pastāstīt par to, kas jums šķitīs neiespējams un izraisīs pilnu sašutumu. Vai vismaz jautājumu.
Lūk, uz šīs izbrīnas arī ir balstīta mūsu spēle. Esiet uzmanīgi!

JŪS TIKAI GATAVOJIETIES IEPAZĪT RĪGU?
VAI ESAT IZBAUDĪJUŠI ŠĪS VECĀS PILSĒTAS SKAISTUMU?
BET, IESPĒJAMI, ESAT PIEDZIMIS UN VISU MŪŽU ŠEIT DZĪVOJAT? - JEBKURĀ GADĪJUMĀ, - ŠĪ SPĒLE IR PRIEKŠ JUMS!

Jūs labāk uzzināsiet Rīgas vēsturi, ienirsiet tās noslēpumos, atklāsiet dažas tās mīklas un jaunā veidā jūs redzēsiet šo brīnišķīgo pilsētu!

Mūsu spēlē jūs satiksiet pirmos rīdziniekus, un pavisam nesenās vēstures notikumus, par kuru lieciniekiem pilnīgi iespējams esat bijuši bērnībā. Bet JāNēKās pazīstams notikums parādīsies jums neierastā rakursā un, iespējami, jūs to ne uzreiz atpazīsiet. Protams, šajā spēlēs patiesība sajaukta ar leģendām. Bet leģendas tās taču arī ir daļa no vēstures. Tās arī daudz ko stāsta par tiem, kas tos ir izdomājis, vai piepušķojis patiesību, vai noticējis tām, vai ir pastāstījis tikai tāpēc, ka izdoma likusies skaista. Šajā spēlē, jūs, iespējams, ne uzreiz atpazīsiet jums zināmu leģendu. Bet mēs ceram, ka jūs izjutīsiet atpazīšanas prieku. Vai arī atklāsmes prieku tiem, kas tikai iepazīst leģendāro un dzīvo Rīgu.

JāNēKas ideāli der ceļam, mājās, spēlei skolas starpbrīdī. A da jebkur!

Patīkamu laika pavadīšanu …

LAIPNI LŪDZAM SPĒLĒ! UN RĪGĀ!

Katram gadījumam, atgādinam noteikumus. Tie nav sarežģīti.
Piedāvātajā klājā 24 kārtis, katra satur vienu iešifrētu situāciju-jautājumu. Praktiski, atbildes meklēšana uz uzdoto jautājumu ir patstāvīga spēle. Tādējādi, var spēlēt 24 reizes. Katrais spēlei dalībnieki izvēlās vadītāju. Vadītājs – vienīgais kam iepriekš ir zināma atbilde uz jautājumu. Viņš nolasa klusībā situāciju un atbildi, pēc kā, nolasa situāciju balsī pārējiem. Pēc tam, pārējie dalībnieki cenšas rast atbildi uzdodot vadītājam uzvedinošus jautājumus. Jautājumiem jābūt tādā formā, lai uz tiem varētu atbildēt «jā» vai «nē». Tāpēc arī spēle saucas «JāNēKas». Dalībnieki uzdod jautājumus, bet vadītājs atbild «jā» vai «nē», kamēr netiks atrasta pareizā atbilde. Šeit ir pieļaujami divi varianti, atkarībā no tā, kā vienosies dalībnieki. Pirmais ir stingrs variants, bez «jā» un «nē» nekādu variantu. Otrs - maigs, pieļauj atbildes «grūti atbildēt», «drīzāk jā, nekā nē», «drīzāk nē, nekā jā», «nav svarīgi», bet jebkurā gadījumā vadītājs nedrīkst sniegt nekādu tiešo informāciju.

Kad jūs spēlējiet, nevajag baidīties izskatīties neizglītotam. JāNēKas spēles pieredze parādīja, ka pat ja cilvēki nekad nav dzirdējuši kaut vai pastarpināti, par ko ir runa "situācijā", - palīdz loģiskā domāšana, ticība sev un vesels spēlētāja azarts. Jums pat nav riska zaudēt jūsu miljonus, kā kazino. Pareizi sastādītie jautājumi izvedīs jūs pareizā ceļā pie stāsta atšifrēšanas. Bet pēc tam kā bonusu vadītājs jums nolasīs īso vēsturisko izziņu par šo notikumu. Esam pārliecināti, ka pēc spēles vēsturisko notikumu vai arī noteiktu detaļu atcerēsies ilgu laiku.
Pēc tam, kad atbilde ir atrasta, dalībnieki var pāriet pie nākamās kārtis, vai uztaisīt pārtraukumu. Parasti, nākamajā spēlē par vadītāju kļūst tas, kurš ir uzminējis galīgo atbildi iepriekšējā, bet varat vienoties arī citādāk.

Un tā, JāNēKas spēle sākas!

Spēle ir pieejama:
Grāmatnīcas "Jānis Roze"
SIA „Grāmatu nams „Valters un Rapa""
Latviskie darinājumi/Latvian handcraft
Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs
KP CLUB Grāmatnīca
Книжные магазины Polaris Латвия
Galda spēļu veikalu tīkli Brain Games un Hobby Shop

un, protams, mūsu birojā GOODWILL STUDIO Matīsa ielā 28 (ieeja caur veikala TOČKA durvīm un uz otru stāvu), Rīgā.

Rīgas JāNēKas
BŪSIM PRIECĪGI ATBILDĒT UZ JŪSU JAUTĀJUMIEM
Alex.Dobrowolsky@gmail.com
+371 28 31 21 15
Matīsa ielā 28, LV-1001, Rīga
Made on
Tilda